0

Skórzana obudowa wanny z kryształami Swarovskiego

Ekskluzywna marka Villeroy & Boch zaprezentowała niezwykły projekt wanny i umywalki, ozdobiony kryształami Swarovskiego. Wykonał go znany projektant i architekt wnętrz Steve Leung.

Skórzana obudowa wanny Squaro Prestige oraz skórzany postument umywalki Octagon zawierają ponad 6000 kryształów Swarovskiego. Dość powiedzieć, że każdy z nich został precyzyjnie oszlifowany, po czym ręcznie osadzony w obudowie, zgodnie z koncepcją projektanta. Występuje tu nawiązanie do shan shui, a więc tradycyjnej formy chińskiego malarstwa krajobrazowego, którego główną tematyką są góry, rzeki i wodospady.

Steve Leung, zachwycając się naturą, umieścił w swoim projekcie kryształy Xirius Rose by Swarovski o wielkości: 5, 10 i 15 mm. Na wolnostojącej wannie Squaro Prestige wykonanej z Quarylu® zostało umieszczonych 5000 kryształów, natomiast na postumencie umywalki Octagon zainstalowano ich ponad 1000. Co więcej, ośmiokątny kształt fasetowanej misy umywalki, doskonale współgra ze szlifem tychże kryształów, tworząc niemalże jubilerskie połączenie.

Steve Leung to postać znana ze swych nietuzinkowych pomysłów, jego projekty często nawiązują do sztuki i kultury azjatyckiej, z racji tego, że jest właścicielem jednej z największych pracowni projektowych w Azji. Przez 19 ostatnich lat on i jego zespół otrzymał za projekty ponad 130 międzynarodowych nagród.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *