0

Dekoracje wnętrz za pomocą zielonych egzotycznych liści

Najnowszym dekoracyjnym trendem są motywy złożone z egzotycznych liści, najczęściej palmowe lub monsterowe. Można je znaleźć na obrazach, poduszkach, ceramice, czy innych domowych dodatkach. Ich zielony kolor nadaje wnętrzu witalnego orzeźwienia.

Liście palmowe posiadają długie łodygi z wieloma cieniutkimi listkami po jednej i drugiej stronie, co sprawia, że są dobrze rozpoznawalnym motywem graficznym, przywołującym skojarzenia z egzotyką, ciepłem i słońcem. Natomiast pochodząca z Ameryki Południowej monstera dziurawa, której liście mają sercowaty kształt z licznymi wycięciami, daje wrażenie namiastki dzikiej dżungli.

Oprócz motywów roślinnych, w naszej nowej stylizacji wnętrza mogą też pojawić się inne tropikalne dodatki, takie jak kolorowe kwiaty, egzotyczne zwierzęta: wielobarwne papugi, czy różowe flamingi. Obiekty, które wybierzemy sobie do udekorowania wnętrza, to m.in. poszewki na poduszki, plakaty, figurki dekoracyjne i dodatki z ceramiki – wazony, patery czy lampy, a nawet zegary z motywem liści.

127641503266

430674537

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *